Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
20 Eylül 2022 Salı

Eyaletler üçüncü yardım paketine tepkili

Almanya’da yaşanan enflasyon nedeniyle açıklanan üçüncü yardım paketine eyaletlerin tepkisi sürüyor. Eyaletler, yardım paketinden doğan yükün kendilerine yıkıldığını savunuyor.

Almanya’da artan enerji fiyatlarına ve yüksek enflasyona karşı vatandaşları rahatlama amacıyla Federal Hükûmet tarafından hazırlanan yaklaşık 65 milyar avroluk üçüncü yardım paketine bazı eyaletlerin tepkileri sürüyor. Temel olarak tartışma, yardım paketinde maliyetin, federal ve eyalet hükümetleri arasındaki bölüşülmesi üzerine. Eyaletler, yardım paketinin çok fazla mali yük getirecek olmasından endişeli.

Yardım paketine muhalif olan eyalet başbakanları Welt am Sonntag’a konuştu. Eyalet başbakanlarının açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Bavyera Başbakanı ve CSU lideri Markus Söder: Mevcut haliyle, yardım paketi onaylanamaz. Eyaletler, hiçbir zaman federal hükümet tarafından bugün olduğu kadar kötü muamele görmemişti.

CDU’lu Saksonya-Anhalt Başbakanı Reiner Haseloff: Federal hükûmetin eyaletlerle olan ilişkileri sorumsuzca. Şu anda federal ve eyalet hükûmetleri arasında, eski Şansölye Merkel'in koronavirüs krizinde uyguladığına benzer şekilde, kalıcı olarak kurumsallaşmış bir oylama prosedürüne ihtiyacımız var.

SPD’li Bremen Belediye Başkanı Andreas Bovenschulte: Federal hükûmet tarafından önerilen üç yardım paketi Bremen'e yaklaşık 300 milyon avroya mal olacak. Hükûmetin burada önemli iyileştirmeler yapması gerekiyor.

SPD’li Aşağı Saksonya Başbakanı Stephan Weil: Yardım paketinde, sıkıntıda olan şirketlere daha fazla destek olunmalı.

Öte yandan SDP’li Şansölye Olaf Scholz, 28 Eylül’de özel bir oturum düzenleyecek. Bu oturumda şansölye ile eyalet başbakanları bir araya gelecek ve tartışmalı konular görüşülecek.

Geri Dön 20 Eylül 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN