Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
29 Aralık 2022 Perşembe

Eyaletler maske zorunluluğu istiyor

Ünlü Virolog Christian Drosten’ın ‘pandemi bitti’ sözleri günlerdir tartışılıyor. Ancak eyaletler genel olarak maske zorunluluğunu destekliyor.

Almanya’nın en ünlü virologlarından Prof. Dr. Christian Drosten önceki günlerde ‘pandemi bitti’ açıklamasında bulundu. Bu açıklama günlerdir tartışılıyor. Önce FDP’li Adalet Bakanı Marco Buschmann açıklama yaptı. Adalet Bakanı tüm korona tedbirlerinin kaldırılması gerektiğini söyledi. SPD’li Sağlık Bakanı Karl Lauterbach ise maske zorunluluğunun bir süre daha devam etmesi gerektiğini savundu.

Sonbaharda çıkan yeni Enfeksiyondan Korunma Yasası, bu konuya ilişkin yetkiyi eyaletlere veriyor.

Peki eyaletler bu duruma ne diyor?

Saksonya Eyalet’i, “Ocak 2023’ten sonra, mevcut duruma göre, önlemleri yürürlükten kaldırabiliriz” açıklamasında bulundu.

Mecklenburg Vorpommern, Hamburg, Berlin, Rheinland Pfalz eyalet yönetimleri, korona ve artan solunum yolu enfeksiyonları nedeniyle önlemlerin kaldırılmayacağını duyurdu. 

Aşağı Saksonya’da maske zorunluluğun kaldırılmasıyla ilgili görüşmelerin bahar aylarında yapılacağı bildirildi.

Thüringen ve Bremen eyalet hükumetleri toplu taşıma araçlarında mart ayına kadar maske takılmaya devam edileceğini bildirdi. 

Baden-Württemberg’de, gelecek yıl ocak ayının sonuna kadar, Brandenburg’da ise 11 Ocak 2023’e kadar önlemlerin değiştirilmeyeceği duyuruldu. 

Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinden ise, “Koruyucu önlemlerin gerekliliğini pandeminin bittiğine dair yapılan açıklamalar değil, mevcut enfeksiyon süreci belirleyecek. Kalabalık toplu taşıma araçları vaka sayılarının artmasına neden olabilir” açıklaması yapıldı.  

Yerel toplu taşıma araçlarında maske zorunluluğu, Saksonya Anhalt’ta 8 Aralık, Bavyera'da 10 Aralık'ta kaldırılmıştı.  Schleswig-Holstein'da ise kuralların bu yılın sonuna kadar geçerli olacağı duyurulmuştu. 

Geri Dön 29 Aralık 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN