Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
14 Ekim 2023 Cumartesi

Eyaletler Konferansı sona erdi

Almanya'da 16 eyalet başbakanının katıldığı Kriz Zirvesi'nde; eyaletler, federal hükûmeti mayıs ayındaki toplantıdan doğan yükümlülüklerini yerine getirmemekle suçladı.

Almanya'da 16 eyalet başbakanının katılımıyla gerçekleşen "Kriz Zirvesi" sona erdi. Zirve sonrasında sızan 15 sayfalık bir karar metni, eyalet hükûmetlerinin, trafik ışığı hükûmetine, mayıs ayındaki zirveden doğan yükümlülüklerini tam olarak yerine getirmediği eleştirisinde bulunduğunu gösterdi.

Eyalet Başbakanları Konferansı dönem başkanı olan Hessen Başbakanı Boris Rhein (CDU) ve dönem başkanlığını devreden Aşağı Saksonya Başbakanı Stephan Weil (SPD), CDU lideri Friedrich Merz ve Başbakan Olaf Scholz’un daveti üzerine yapılacak "Sığınmacı Zirvesi"ne yönelik bir metin hazırladılar.

Bu metinde, sığınmacılara nakit para yerine ödeme kartı verilmesi, suç işleyen ve iltica başvurusu kabul edilmeyen göçmenlerin Almanya'dan hızla sınır dışı edilmesi, sabit sınır kontrolleri ve sığınmacılara çalışma zorunluluğu getirilmesi gibi talepler yer aldı.

Çalışma zorunluluğu konusunda SPD'li Stephan Weil, "Hiçbir şey yapmadan öylece oturmamalılar, kendi hayatlarını kazanma şansına sahip olmalılar" dedi.

Bu talepler, zaten İçişleri Bakanı Nancy Faeser tarafından sunulan yeni Göç Paketi'ne ait yasa taslağında da bulunuyor.

Geri Dön 14 Ekim 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN