Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
24 Ocak 2023 Salı

Eyaletler: Gecikmenin sorumlusu Federal Hükûmet

Almanya’da aylık 49 avroluk toplu taşıma bileti uygulamasında tarih hâlen belirsiz. Eyaletler gecikmeden federal hükûmeti sorumlu tutuyor.

Eyaletler: Gecikmenin sorumlusu Federal Hükûmet

Başta ocak ayında yürürlüğe gireceği söylenen 49 avroluk biletin tarihi şubat, mart, nisan derken mayıs ayına kadar ertelendi. Bremen Mobilite Senatörü Maire Schaefer, konuyla ilgili Süddeutsche Zeitung’a konuştu. Schaefer, biletin 1 Mayıs’ta yürürlüğe girmesinin çok zor olduğu kanaatinde. “Federal hükûmet ile eyaletler arasındaki müzakereler ağır ilerliyor. Belirsizlik var” ifadelerini kullandı. Baden-Württemberg Ulaştırma Bakanı Winfried Hermann’a göre ise gecikmenin sebebi federal hükûmet.

Uygulamayla ilgili anlaşmazlıklar arasında, veri platformu ve pazarlama maliyetlerinin paylaşılamaması gibi konular bulunuyor. Hükümet, biletin dijital versiyonun yanı sıra yaşlıların kullanımı için de en az bir yıllığına basılı olarak sunulmasını talep ederken, birçok eyalet buna sıcak bakmıyor. 

Geri Dön 24 Ocak 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN