Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da tünelin ucunda ışık göründü - 20 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
01 Şubat 2024 Perşembe

Eyaletler anlaştı: Mültecilere artık nakit para ödenmeyecek

Almanya'da, 14 eyaletin uzlaşmasıyla birlikte sığınmacılara verilecek sosyal yardımın, geleceke 'ödeme kartlarıyla' yapılması kararlaştırıldı.

Almanya'da sığınmacılara yönelik devlet yardımları, gelecekte ödeme kartları aracılığıyla sağlanacak. 14 eyalet, ödeme kartlarını yaz aylarına kadar hayata geçirmeyi planlarken, Bavyera ve Mecklenburg-Vorpommern eyaletleri kendi yolunu izleyecek.

Kasım ayında yapılan zirvede, tüm ülke genelinde tek tip bir ödeme kartı modeli üzerinde anlaşmaya varılmıştı. Kartın teknik özellikleri tüm eyaletlerde aynı olacak ancak ek işlevler eyaletlere bağlı olacak. Kartlar, ilkesel olarak ülke genelinde geçerli olacak, ancak eyaletler buna kısıtlamalar getirebilecek.

Başbakanlık Konferansı Başkanı Boris Rhein, ödeme kartının kullanılmasıyla belediyelerin idari yükünü azaltmanın, devlet yardımının menşe ülkelere aktarılma olasılığını engellemenin ve kaçakçılık suçlarıyla mücadele etmenin amaçlandığını belirtti.

Aşağı Saksonya Başbakanı Stephan Weil ise ödeme kartının nakit para çekme gerekliliğini ortadan kaldıracağını ve mültecilere kazandıkları parayı özgürce kullanma imkânı sağlayacağını ifade etti. Thüringen eyaletinde ise ödeme kartları aralık ayından beri Greiz ve Eichsfeld bölgelerinde test ediliyordu.

Geri Dön 01 Şubat 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN