Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Nisan 2023 Perşembe

Eyalet eyalet... 49 avroluk bilet nasıl uygulanacak?

Almanya genelinde, 49 avroluk bilet uygulaması 1 Mayıs 2023 itibarıyla kullanıma girecek. İşte eyaletlere göre kurallardaki farklar...

Ön satışları 3 Nisan’da başlayan 49 avroluk bilet 1 Mayıs itibarıyla tüm Almanya’da kullanılabilecek. Bilet, uzun mesafeli trenler hariç; bölgesel trenlerde, otobüslerde, tramvaylarda, metrolarda geçerli olacak.

Eyaletler genel olarak öğrencilere, üniversite öğrencilerine ve meslek okullarında okuyanlara biletin indirimli satılmasını planlıyor ancak eyaletler arasında bazı kurallar değişkenlik gösterebilir. 

Eyaletlerde kurallar ise şöyle olacak:

Baden Württemberg: Baden Württemberg eyaletinde Stuttgart’ta bölgesel trenlerde bisikletler yalnızca sabah 9’dan itibaren ücretsiz taşınabilecek. Eyalette, bilete ek olarak 9,90 avro ödeyerek bileti başkalarının da kullanması sağlanabilir. Tübingen’de yaşayanlar 10 avroluk bir destekle bileti daha ucuza satın alabilecek. 

Bavyera: Bavyera'da, Bayerischer Rundfunk’un haberine göre, sonbahardan itibaren, üniversite öğrencileri ve meslek okullarında okuyanlar bileti 29 avroya satın alabilecek. Bisiklet taşımanın maliyeti ise 1 avro olacak. 

Berlin ve Brandenburg: Berlin ve Brandenburg’da bisikletler için ek ücret ödenecek, evcil hayvanlar ücretsiz taşınabilecek. Bilet, feribotlarda da geçerli olacak.

Bremen: Bremen’de eyalet yönetimi üniversite ve meslek öğrencileri için biletin fiyatını 29 avroya indirmeyi planlıyor. 

Hamburg: Hamburg’da, öğrenciler (Schüler) için 19 avroluk aylık bilet, meslek yapan öğrenciler için işveren katkılı aylık 29 avroluk bilet planlanıyor. Eyalette, sosyal yardımlarla geçinenler bileti 19 avroya satın alabilecek, bilet, feribotlarda da kullanılabilecek. 

Hessen: Hessen’da, bileti alanlar, bisiklet ve köpeklerini ücretsiz taşıyabilecek. Sosyal yardımlarla geçinenler ağustos ayından itibaren bileti 31 avroya satın alabilecek. 

Mecklenburg-Vorpommern: Mecklenburg-Vorpommern’da, meslek öğrencileri ve stajyerleri, sosyal hizmetlerde gönüllü çalışanlar, memur adayları bileti 29 avroya alabilecek. Yazın ya da sonbaharda yaşlılar için indirimli bilet gelecek.

Saksonya: Saksonya’da 10 avroluk ek ücret karşılığında biletle birlikte, akşamları ve hafta sonları, bir yetişkin, 15 yaşını geçmemek kaydıyla 4 öğrenci, bisiklet ya da köpek ücretsiz taşınabilecek. 7 avroluk ek bir ücretle, kiralık bisiklet kullanılabilecek. 

Geri Dön 06 Nisan 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN