Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına ve saldırı alarmı: 2 tutuklama - 18 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
09 Eylül 2023 Cumartesi

Eyalet başbakanlarından ortak deklarasyon

Almanya'da 16 eyalet başbakanı, elektrik maliyetlerinin sübvansiyonlarla desteklenmesi gerektiği yönünde oy birliğiyle bir karar aldı.

Alınan kararla birlikte eyalet başbakanları, Köprü Elektriği fiyatı olarak adlandırılan düşük maliyetli enerji taleplerini yineledi ve Başbakan Olaf Scholz üzerindeki baskıyı artırdı.

Enerji maliyetlerinin Alman ekonomisi için ciddi bir engel oluşturduğu belirtilen bir bildiride, yenilenebilir enerji kaynaklarının yeterince gelişene kadar geçiş dönemi için "uluslararası pazarda rekabet edebilecek bir Köprü Elektrik fiyatı belirlemenin" önemli olduğu vurgulandı.

Başbakanlık Konferansı Başkanı ve Aşağı Saksonya Başbakanı Stephan Weil, özellikle çelik, kimya, bakır, alüminyum, cam, seramik, çimento ve diğer endüstri sektörlerinin büyük zararlarla karşı karşıya olduğunu uyarısında bulundu.

Scholz düşünceli, liberaller tepkili

Ancak Başbakan Scholz, "Köprü Elektrik fiyatı" konusuna şüpheyle yaklaşıyor ve finansmanın özellikle 2030 yılına kadar toplamda 30 milyar avroya ulaşabilecek konusunun öncelikle ele alınması gerektiğini belirtti. FDP ise sübvansiyonları açıkça reddediyor.

Geri Dön 09 Eylül 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN