Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
08 Mayıs 2023 Pazartesi

Eyalet başbakanları baskıyı artırıyor

Önümüzdeki çarşamba günü yapılması planlanan mülteci zirvesi öncesinde, eyalet başbakanları, federal hükûmetten daha fazla destek ve işbirliği talep ediyor.

Son olarak, Hessen Eyaleti Başbakanı Boris Rhein, mültecilere yönelik masraflar konusunda federal hükûmetin; şehirler, belediyeler ve ilçeler için daha fazla para ayrılması gerektiğini söyledi. CDU’lu politikacı, mültecilerin barınmasına ve entegrasyonuna ayrılan 2,75 milyar avronun da iki katına çıkarılması gerektiğini savundu. Rhein aynı zamanda göçün kontrol altına alınmasından ve sınırlandırılmasından sadece federal hükûmetin sorumlu olduğunun altını çizdi. 

Koalisyon partilerinden de eleştiriler geliyor 

Zirve öncesinde trafik ışığı koalisyonunda bulunan partilerden de eleştiriler geliyor. Yeşiller'den Baden-Württemberg Eyalet Başkanı Winfried Kretschmann, yaptığı açıklamada, mülteci krizi karşısında eyaletler ve belediyelerin yalnız bırakılmaması gerektiğini ve federal hükûmetin gerekli sorumluluğu alması gerektiğini söyledi.

Bavyera Hükûmet Başkanı CSU’lu Markus Söder ise, ülkeye girmesi reddedilen sığınmacıları geri almayan menşe ülkelere yapılan yardımların kesilmesi gerektiğini savundu. Söder "Temel sığınma hakkının yanındayız. Ancak düzenli bir geri dönüşü kabul etmeyen ülkeler söz konusu olduğunda, gelecekte kalkınma yardımlarında kesintiye gitmeyi de düşünmek zorunda kalacağız" dedi. 

Faeser AB’ ye güveniyor

Tagesschau’nun haberine göre Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser, zirveye dair yaptığı açıklamada, çözüme dair 'umutlu' olduğunu ve Avrupa’nın göç konusunda birlikte çalışması gerektiğini söyledi. Ancak Faeser; federal hükûmetin, eyaletlerin ve belediyelerin, mülteci maliyetlerine daha fazla katkı sağlamasına yönelik talebine henüz cevap vermedi. 

Geri Dön 08 Mayıs 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN