Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına ve saldırı alarmı: 2 tutuklama - 18 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
04 Ekim 2023 Çarşamba

Evsiz sayısı artıyor, en çok kadınlar ve çocuklar etkileniyor

Almanya'da istatistiklere göre evsiz sayısında ciddi bir artış yaşanıyor. Bu durumdan özellikle kadınlar ve çocuklar etkileniyor.

Federal İstatistik Dairesi'ne göre, geçen yıl Almanya genelinde 178 bin evsiz kişi kayıtlara geçerken, bu yıl bu rakam iki katına çıkarak 372 bin oldu.

Özellikle Baden-Württemberg eyaletinde, evsizlere barınma sağlama çabaları artmış durumda. Yaklaşık 32 bin evsiz kişiye barınma olanağı sunuldu, ki bu rakam geçen yıl yaklaşık 18 bin civarındaydı.

Evsiz kadın oranında ciddi artış

Baden-Württemberg Sosyal İşler Bakanlığı, evsiz kadınların oranının bir yıl içinde yüzde 39'dan yüzde 46'ya yükseldiğini açıkladı. Ancak, gizli evsizlerin -kirasını ödeyemeyen ve ailelerinin veya arkadaşlarının yanında yaşayanlar- bu istatistiklere dahil olmadığına dikkat çekiliyor.

Kadınların evsizlik sorunuyla karşı karşıya kalmalarının başlıca nedeni aile içi şiddet olarak belirtiliyor.

Geri Dön 04 Ekim 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN