Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
16 Ağustos 2023 Çarşamba

Evlere 'sosyal yardım' baskını

Almanya’da polis, sosyal yardım dolandırıcılığı yapan kişilerin, kayıtlı oldukları evlere baskın düzenledi. Baskında, sosyal yardım alan kişilerin garajlarında lüks arabalar tespit edildi.

Evlere 'sosyal yardım' baskını

Almanya'nın Duisburg kentinde sosyal yardım dolandırıcılığı yapan 6 eve baskın düzenlendi. 435 kişinin kayıtlı olduğu evlere polisin yanı sıra Asayiş Dairesi (Ordungsamt) ve Yabancılar Dairesi (Ausländeramt), İş Bulma Kurumu (Agentur für Arbeit), Aile Yardım Dairesi, Vergi Dairesi, Sosyal İşler Dairesinden yetkililer ve 2 savcı da yer aldı. 

Bild'in haberine göre; 4-10 arası sayıda çocuğa sahip ailenin kayıtlı bulunduğu evlerde ikamet edilmediği ve çocuk başına 250 avro para alındığı tespit edildi. Evlerde kayıtlı bulunan kişilerin sosyal yardım alıp yasadışı çalışmış olabileceği de belirtildi. 

Polis, kaydı bulunan kişileri teyit etmek için posta kutularından isimleri kopyalayıp evlere girdi. Evlerin otoparkında pahalı otomobillerin olduğu da görüldü. 

Delillerin toplandığı sırada yasadışı olarak ülkede bulunan kişiler de gözaltına alındı. 

Operasyonla ilgili konuşan bir yetkili, “Burada çoğunlukla Bulgaristan ve Romanya'dan gelen kişilerin yanı sıra Ukraynalılar ve diğer Doğu Avrupalılar da yaşıyor” dedi.

Duisburg Belediyesi Sözcüsü Peter Hilbrands de 140 konuttan oluşan bir siteye operasyon düzenlendiğini belirterek, "Yıllardır kiracı sayısında büyük bir dalgalanma yaşanıyor. Kontrolün amacı, mevcut kayıtlı sakin sayısını gerçek sakin sayısıyla karşılaştırmak” dedi.

SPD'li Duisburg Belediye Başkanı Sören Link de, "Suç yapılanmalarına karşı aktif ve etkili önlem almak için; Duisburg polisi ve diğer yetkililerle birlikte sosyal yardımların kötüye kullanılmasına karşı ayrı bir birim oluşturduğumuz için mutluyum. Vatandaşlarımızın yararına sıfır tolerans stratejisine bağlı kalacağız” dedi.

Sosyal yardım dolandırıcılığına karşı polisin operasyonlara devam ettiği belirtildi.  

Geri Dön 16 Ağustos 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN