Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
09 Kasım 2022 Çarşamba

Evini ucuza kiralayan ev sahibine ceza

Münih’te belediye, şehir merkezindeki evini düşük fiyattan kiralayan ev sahibine para cezası kesti.

Ev sahibi ZDF’e konuşarak verilen cezaya tepki gösterdi. Adil bir ev sahibi olduğu için cezalandırıldığını savunan ev sahibi, “Kesinlikle haksızlığa uğradığımı hissediyorum, bu kabul edilemez" dedi.

Münih'te mevcut ortalama fiyat, metrekare başına 20,95 avro. Ancak ev sahibi 13,50 avro isteyince Münih'teki vergi dairesi Finanzamt ona 41 bin 445 avro vergi cezası kesti. 

Mağdur olduğunu iddia eden ev sahibi, “Onlara ne ki? Bu benim mülküm ve benim olduğu sürece istediğim fiyata kiralarım” eleştirisinde bulundu.

Neden ceza kesildi?

Alman vergi kanunlarına göre ev sahipleri “ortsübliche Miete” denilen kurala uymak zorunda. Yani ortalama yerel kiranın en az yüzde 66'sı tahsil edilmek zorunda. Almanya genelinde, özellikle Berlin, Münih ve Frankfurt gibi büyük şehirlerde kira fiyatlarını artıran faktörlerden biri de bu kural. Çoğu şehirde 'ortsübliche Miete', karşılaştırmalı kira endeksine dayanıyor. Nasıl ki ev sahibi sadece belli bir endekse göre kira artışına gidebiliyorsa yine belli bir endekse göre de en düşük kirayı belirleyebiliyor. Belli bir sınırın altına düşürülen kiraların o bölgedeki konut sektörünü olumsuz etkilemesi istenmiyor.

Geri Dön 09 Kasım 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN