Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Haziran 2023 Perşembe

Ev dolandırıcılarına dikkat

Uzmanlar sahte kiralık ev ilanlarına karşı uyarıyor ve son yıllarda dolandırıcılık vakalarının arttığına dikkat çekiyor.

ZDF televizyonunun haberine göre; tüketici dernekleri, düşük fiyatlı ilanlara şüpheyle yaklaşılması gerektiğini ve özelliklere göre emsallerinden çok daha ucuz olanlarına karşı dikkatli olunması gerektiğini bildiriyor. Dolandırıcılar, genellikle ülke ya da şehir dışında olduklarını iddia ederek kiracılardan depozito talep ediyor. Uzmanlar ise buna karşın, hiçbir şekilde ön ödeme yapılmaması gerektiğini vurguluyorlar. Ayrıca, IBAN numaralarının kontrol edilmesi ve yurt dışında bulunan hesaplara kesinlikle para transferi yapılmaması önemli bir önlem olarak öneriliyor.

Dolandırıcıların, havale gerçekleştikten sonra iletişimi keserek ortadan kaybolduğu ve sözde kiralandığı belirtilen evlerin çoğunlukla yurt dışındaki online emlak sitelerinden alındığı ifade ediliyor.

Geri Dön 08 Haziran 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN