Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
23 Eylül 2023 Cumartesi

Ev alacak ailelere müjde

Almanya'da ev sahibi olmak isteyen ailelere yönelik destekler artırılıyor. Hükûmet, düşük faizli konut kredileri sunma planları yapıyor.

Ev alacak ailelere müjde

İmar Bakanı Klara Geywitz, eyalet yönetimlerini emlak devir vergilerini azaltmaya teşvik etti. Bu vergi, eyalet hükümetlerine gelir sağlıyor. Hessen eyaleti, ilk evini satın alacak olanlar için bu vergiyi tamamen kaldırmayı planlıyor.

Şu an için yıllık geliri 60 bin avroya kadar olan ailelere yönelik bir destek programı mevcut. Her çocuk için ekstra 10 bin avro ödeniyor. Ancak bu gelir sınırının yükseltilmesi düşünülüyor ve verilecek kredi miktarı artırılacak. Alman Kalkınma Bankası (KFW), şu anda iklim dostu ve düşük enerji tüketen evler için 150 bin avroya kadar düşük faizli kredi veriyor. Bu programın kapsamının genişletilmesi de gündemde.

Hükûmet, yeni destek programını eylül ayında duyurmayı planlıyor. Ayrıca öğrenci yurtları inşaatları için 1 milyar ek bütçe ayrıldı.

Geri Dön 23 Eylül 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN