Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
27 Mart 2024 Çarşamba

“EURO 2024'ün güvenliği en büyük önceliğimiz”

Almanya'da EURO 2024 hazırlıkları, güvenlik önlemleriyle gündemde. İçişleri Bakanı Nancy Faeser, turnuva boyunca güvenliğin en üst seviyede tutulacağını söyledi.

“EURO 2024'ün güvenliği en büyük önceliğimiz”

Almanya, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nı (EURO 2024) ev sahipliği yapacağı için, turnuva boyunca güvenliği maksimum düzeye çıkarmak amacıyla kara sınırlarında geçici kontroller uygulayacağını duyurdu. Rheinische Post'a konuşan İçişleri Bakanı Nancy Faeser, güvenliğin turnuva süresince en yüksek öncelik olduğunu belirterek, özellikle 'İslamcı teröristler', aşırılıkçılar, holiganlar ve siber saldırılar gibi dış tehditlere karşı önlem alındığını ifade etti. Faeser, bu tür önlemlerin büyük uluslararası etkinliği korumak için zorunlu olduğunun altını çizdi.

Alman Polis Sendikası (GdP) Başkanı Andreas Roßkopf, federal polisler için turnuva süresince tatil yasağı getirildiğini, böylece maksimum personel gücüyle etkinliğin güven altında tutulacağını açıkladı. Roßkopf, Almanya'nın 2006 Dünya Kupası ve G7 Zirvesi gibi büyük organizasyonlardan edindiği tecrübelerle her türlü senaryoya hazırlıklı olduğunu ve giriş kontrollerinden drone savunmasına kadar kapsamlı bir güvenlik planı hazırlandığını belirtti.

SPD Meclis Grubu Başkan Yardımcısı Dirk Wiese ve Birlik Meclis Grubu İç Politika Sözcüsü Alexander Throm gibi siyasetçiler de, kamuya açık gösterim alanlarının teröristler için potansiyel hedefler oluşturduğuna dikkat çekerek, güvenlik yetkililerine gereken tüm araçların sağlanması gerektiğini vurguladı.

'Terörist drone' uyarısı

Güvenlik uzmanları, EURO 2024 boyunca, terörist amaçlı kullanılabilecek dronlar konusunda ciddi bir tehdit uyarısı yaptı. Söz konusu dronların büyük bir kısmı ev yapımı olup, ucuz ve teknik olarak basit yapıda olduğundan kolaylıkla temin edilebiliyor. GdP Başkanı Roßkopf, dronların büyük bir güvenlik sorunu hâline geldiğini belirterek, şampiyona öncesinde, sırasında ve sonrasında Almanya genelinde dronlar için kapsamlı bir uçuş yasağı getirilmesi gerektiğini ifade etti. Avusturyalı Terör Uzmanı Nicolas Stockhammer da, Avrupa Şampiyonası boyunca hava sahasının geniş çaplı kontrol altında tutulmasının önemine dikkat çekti. Stockhammer, özellikle IŞİD'in 2014/15'ten bu yana saldırılarda dronları aktif olarak kullandığını ve bu teknolojinin günümüzde daha kolay ulaşılabilir hale gelmesinin, suikastçıların bu ucuz ve uzaktan kontrol edilebilir araçlara yönelme riskini artırdığını vurguladı.

Geri Dön 27 Mart 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN