Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
06 Nisan 2023 Perşembe

Et tüketimi azaldı

Almanya’da 2022 yılında et tüketimi bir önceki yıla göre kişi başına 4 kilo 200 gram azalarak 52 kiloya düştü.

Almanya’da enflasyon nedeniyle et tüketimi rekor seviyede düştü. 2022'deki güçlü düşüşte enflasyon nedeniyle yaşanan büyük fiyat artışlarının rol oynadığı tahmin ediliyor. BLZ'den yapılan açıklamada et tüketiminin, verilerin kaydedilmeye başlandığı 1989 yılından bu yana en düşük seviyesine gerilediği kaydedildi. 

2022’deki düşüş ikiye katlandı

Et Üreticileri Birliği Direktörü Heike Harstick, yıllardır gözlenen düşüş eğiliminden ziyade 2022'deki düşüş oranının ikiye katlanmasının dikkat çekici olduğunu söyledi.

Harstick, et ve et ürünlerinde fiyatların son dönemde dramatik bir şekilde arttığına işaret ederek enflasyonun tüketimi azalttığını belirtti. Harstick, enflasyonun yanı sıra medyadaki olumsuz haberler nedeniyle et endüstrisinin bir imaj sorunu yaşadığına da dikkat çekti.

Geri Dön 06 Nisan 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN