Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
17 Haziran 2024 Pazartesi

Essen mahkeme kararını kabullendi: AfD kongresi Grugahalle'de yapılacak

Essen'de AfD'nin parti kongresi için Grugahalle'nin kiralanması konusunda yaşanan tartışma, mahkeme kararıyla son buldu. AfD kongresi 29-30 Haziran'da düzenlenecek.

Essen Fuarı, aşırı sağcı AfD'nin kiralama sözleşmesine, parti kongresi sırasında anayasa karşıtı söylemlerden kaçınma şartını eklemek istemiş, ancak AfD bu ek şartı kabul etmeyince sözleşme feshedilmişti. AfD, bu fesih kararına karşı dava açmış ve Gelsenkirchen'deki mahkeme AfD'yi haklı bulmuştu.

WDR'nin haberine göre; Essen şehri, Gelsenkirchen'deki mahkeme kararına itiraz etmeme kararı aldı. CDU'lu Belediye Başkanı Thomas Kufen, yaptığı açıklamada, mahkeme kararının şehir yönetiminin beklentilerini karşılamadığını, ancak kararı kabul etmek zorunda olduklarını belirtti.

On binlerce kişinin katılacağı protestolar bekleniyor

AfD'nin 29-30 Haziran tarihlerinde Grugahalle'de düzenlenecek kongresine karşı birçok örgüt protesto gösterileri düzenleyeceklerini açıkladı. Polis, bu gösterilere on binlerce kişinin katılmasını bekliyor. Essen'de daha önce 2015 yılında da AfD'nin bir parti kongresi düzenlenmişti. Bu kongrede eski parti başkanı Bernd Lucke görevden alınmış ve yerine Frauke Petry ile Jörg Meuthen seçilmişti.

Geri Dön 17 Haziran 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN