Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
28 Ekim 2022 Cuma

Esrarın yasallaşması tepki çekti

Almanya’da esrarın yasallaşması adına ilk adım atıldı. Düzenlemeye tepkiler de geldi.

Esrarın yasallaşması tepki çekti

Alman Çocuk ve Genç Doktorları Birliği Başkanı Thomas Fischbach, Rheinische Post’a verdiği demeçte, esrarın gençler için ciddi bir tehlike olduğunu söyledi ve şöyle konuştu:

Böyle bir yasal adımın hiç atılmamasını dilerdik. Esrar, 25 yaşından küçüklerde kalıcı beyin hasarına neden olabilir. Çünkü beyin gelişimi bu yaşa kadar devam ediyor. Genç yetişkinleri böyle bir tehlike karşısında savunmasız bırakıyoruz.

Ulusal Yasal Sağlık Sigortası Doktorları Birliği Başkanı Andreas Gassen ise esrarın bir uyuşturucu olduğunun altını çizdi:

Esrarı, tütün ve alkolle aynı kefeye koyarak tamamen zararsız olduğunu söyleyemezsiniz. Esrar bir uyuşturucu ve tüketimi özellikle gelişim çağındaki gençlerde son derece tehlikeli, kalıcı hasarlara neden olabilir.

Alman Kriminal Dairesi Müfettişleri Birliği ise esrarın yasallaşması sonrası polisin esrarın nereden temin edildiğine dair kontrolleri nasıl yapacağını sordu. Yapılan açıklamada “Bu bir soru işareti” denildi.

Bakan savundu

Sağlık Bakanı Lauterbach ise esrar ile mücadelenin bugüne dek bir sonuç vermediği söyledi ve bu kararla birlikte hem kullanımı hem de karaborsayı kontrol altında tutabileceklerini savundu.

Alman Tabipler Birliği adına konuşan Dr. Klaus Reinhardt ise esrarı yasallaştırmanın dalga geçmek gibi olduğunu söyledi. Reinhardt ZDF’e verdiği demeçte şöyle dedi:

Bir sağlık bakanının beyinde değişikliklerine neden olduğunu, gençlerde davranış sorunlarına yol açtığını ve bağımlılıkları ve psikolojik değişiklikleri tetikleyebileceğini bildiğimiz bir maddenin yasallaştırılmasını önermesi oldukça üzücü.

Geri Dön 28 Ekim 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN