Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
19 Ağustos 2023 Cumartesi

Esrarın yasallaşması tartışmaları sürüyor

Almanya'da esrarın yasallaştırılmasına dair yasa tasarısı tartışma yarattı. Halk da yasa hakkında ikiye bölünmüş durumda.

Almanya Tabipler Birliği Başkanı Klaus Reinhardt, Sağlık Bakanı Karl Lauterbach'ın tanıttığı ve Bakanlar Kurulu tarafından onaylanan esrarın kısıtlı yasallaşması tasarısını eleştirerek, bu tasarının sorumsuz bir yaklaşım olduğunu ve tıp bilimi argümanlarını ve soruşturma makamlarının deneyimlerini göz ardı ettiğini belirtti.

"Bağımlılık yapıcı etkisi göz ardı ediliyor"

Reinhardt, tasarının esrarın bağımlılık yapıcı etkisinin göz ardı edildiğini ve özellikle gençlerde olası zararları görmezden gelindiğini ifade etti. Ayrıca, Bakan Lauterbach'ın 18 yaşından itibaren esrara yasal erişim sağlamak istemesini ciddi bir sorumsuzluk olarak nitelendirdi ve tasarıdaki sınırlamaların etkili bir şekilde kontrol edilemeyeceği uyarısında bulundu.

"Devletin kontrolü kaybetme riski var"

Reinhardt, gerçekçi olmayan düzenlemelerin gençlerin korunmasını sağlamayacağını ve devletin kontrolünü kaybetme riski taşıdığını vurguladı. Bakanlar Kurulu tarafından onaylanan yasa tasarısının, tıp bilimi argümanlarını ve soruşturma makamlarının deneyimlerini göz ardı ettiğini ve bağımlılığı engellemeye yönelik bir uyuşturucu politikasının gerekliliğini ihmal ettiğini ifade eden Reinhardt, esrarın sınırlı yasallaşması yerine bağımlılığın önlenmesine odaklanan bir yaklaşımın önemine dikkat çekti.

Yüzde 45 destekliyor, yüzde 44 karşı çıkıyor

Bununla birlikte, Almanya'da yapılan son kamuoyu araştırması, esrarın kısıtlı yasallaşması konusunda Almanların farklı görüşlere sahip olduğunu gösterdi. ARD tarafından yapılan "Deutschlandtrend" anketine göre, katılımcıların yüzde 45'i esrarın kısıtlı yasallaşmasını desteklerken, yüzde 44'ü karşı çıktı. Bu oranın siyasi parti destekçileri arasında da değişiklik gösterdiği görüldü. Yeşiller ve FDP destekçileri tasarıyı desteklerken, AfD ve Birlik partisi destekçileri eleştirilerini dile getirdi. Almanya'da Bakanlar Kurulu'nun onayladığı yasa tasarısına göre, esrar uyuşturucu maddeler listesinden çıkarılacak ve yetişkinlerin belirli miktarlarda esrar bulundurmasına ve kişisel tüketim için belli sayıda bitki yetiştirmesine izin verilecek.

Geri Dön 19 Ağustos 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN