Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
27 Ekim 2022 Perşembe

Esrarın gençler arasında kullanımı çok yaygın

Almanya’da yapılan araştırmalar, 18-25 arası gençlerin yarısının en az bir kere esrar kullandığını ortaya koydu.

Esrarın yasallaşması için hükûmet ilk adımı attı. Keyif amaçlı 20 ila 30 grama kadar esrar satın almanın ve bulundurmanın önü açılıyor. Bununla birlikte yapılan araştırmalar da yeniden gündemde. Federal Sağlık Eğitimi Merkezi’nin 2019 tarihli araştırma raporunda, 18-25 yaş arası gençlerin yüzde 47’sinin daha önce en az bir kez esrar denediği verisi yer alıyor. 2020 yılının başında başlayan korona pandemisinde de esrar kullanımının arttığına dair raporlar olduğunu da hatırlatmakta fayda var.

Esrar suçları, tüm uyuşturucu suçlarının onda biri

Yine aynı rapora göre 18 yaşının altındaki 10 kişiden biri de esrarı en az bir kez denediğini söylüyor. Konuya dair bilgilerini paylaşan Federal Kriminal Polis Dairesi Başkanı Holger Münch şu ifadeleri kullandı:

Esrar Almanya'da hala en çok ticareti yapılan ve tüketilen uyuşturucu türü. 2020 yılında toplam 31 bin 961 yasadışı esrar ticareti vakası var. Bu da uyuşturucuyla ilgili tüm suçların yaklaşık yüzde 10'una tekabül ediyor.

Bununla birlikte Alman Kenevir Derneğinin hesaplamalarına göre esrarın yasallaşması durumunda devletin kasasına ekstra 2,39 milyar avro vergi geliri girecek. ABD’de esrarın yasallaşması sonrası 17,5 milyar dolar vergi geliri elde edildi. Bu rakamın 2021’de 31 milyar dolara ulaştığı tahmin ediliyor ancak henüz 2021’e ilişkin veriler tam netlik kazanmış değil.

Geri Dön 27 Ekim 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN