Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet dağılıyor: Gündem DÖNER - 22 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
20 Mart 2024 Çarşamba

Esrar Yasası tartışması büyüyor

Esrarın yasallaşmasını içeren yasa tasarısı, hem eyaletlerden hem de uzmanlardan tepki çekiyor. Yasanın geleceği 22 Mart'ta netleşecek.

Esrar Yasası tartışması büyüyor

Almanya'da, trafik ışığı hükûmeti tarafından desteklenen ve Federal Meclis'te kabul edilen bir yasaya eyaletlerden ciddi bir karşı çıkış geldi. Bu yasa, kamuoyunda tartışmalara neden oldu ve 22 Mart'ta eyaletlerin Federal Meclis'te yasayı durdurma ihtimali bulunuyor. Yasanın içeriğine yönelik detaylar paylaşılmamakla birlikte, eyaletlerin ve muhalefetin tepkisi, yasanın toplum üzerindeki potansiyel etkileri hakkında soruları beraberinde getiriyor.

Kuzey Ren Vestfalya (KRV) İçişleri Bakanı Herbert Reul ve Hessen İçişleri Bakanı Roman Poseck gibi CDU'lu eyalet bakanları, yasanın ülkenin güvenlik durumunu olumsuz etkileyebileceğini savunarak, eyaletler meclisinde yasaya onay vermeyeceklerini duyurdular. Saksonya Eyalet Başbakanı Michael Kretschmer, yasanın Uzlaşma Komisyonu'na gitmesi durumunda orada da durdurulması için çalışacaklarını belirtti.

CSU: Yasa mevcut hâliyle kabul edilemez

Öte yandan, CSU'li Alexander Dobrindt, yasanın mevcut hâliyle kabul edilmesinin mümkün olmadığını, Birlik partilerinin yasayı temelden reddettiğini ifade etti. CDU/CSU Meclis Sekreteri Thorsten Frei ise yasanın eksiklikleri nedeniyle üzerinde çalışmayacaklarını ve yasanın temelden hatalı olduğunu vurguladı.

Çocuk ve Genç Doktorları Birliği'nden uyarı

Bu tartışmaların ortasında, Federal Çocuk ve Genç Doktorları Birliği (BVKJ) yasanın, özellikle çocukların korunması açısından, olumsuz sonuçlar doğurabileceğine dair uyarılarda bulundu. Birlik Başkanı Michael Hubmann, alkol ve sigara örneklerini vererek, esrarın yasallaşmasının koruma ve kontrolü daha da zorlaştıracağını dile getirdi. Birlik, federal hükümetin yasayla ilgili planlarını derhal durdurmasını talep etti.

Almanya'da yasanın geleceği, eyaletler meclisi ve muhtemelen Uzlaşma Komisyonu'nda yapılacak görüşmelerin ardından netlik kazanacak.

Geri Dön 20 Mart 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN