Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
08 Temmuz 2023 Cumartesi

Esrar yasası için düğmeye basıldı

Almanya’da esrarın kontrollü yasallaşmasına ilişkin hazırlanan reform paketinin detayları sızdırıldı.

Esrar yasası için düğmeye basıldı

Bild’in hükûmet çevrelerdinden edindiği bilgilerine göre, Almanya’da esrarın kontrollü yasallaşmasına ilişkin hazırlanan reform paketinin detayları belli olmaya başladı. 

Ayda en fazla 30 gram esrar

Sızdırılan taslaklara göre; esrar, 18 yaşından itibaren, kişisel kullanımda 25 grama kadar bulundurulabilecek.

18 ila 21 yaşında olanlar THC içeriği yüzde 10’u geçmeyecek şekilde ayda en fazla 30 gram esrar alabilecek. 

Ticari olmayan amaçlarla kişilerin ya da grupların esrar yetiştirmesine izin verilecek.

Esrar yetiştiren dernekler, üyelerine yaş ve kimlik kontrolleri yapabilecek. Ayrıca üyelerine şahsi kullanımda, günde en fazla 25 gram, ayda 50 gram kenevir sağlayabilecek. 

Birkaç kişinin bir araya gelerek yaptığı ekimlerde ve bunların derneklere devredilmesinde izin alınması gerekecek.

Çocukların yanında esrar içilmesi yasak olmakla birlikte, anaokullarına, okullara, spor ve oyun alanlarına 200 metreden yakın yerlerde esrar tüketimine izin verilmeyecek.

Şehir merkezlerinde, araç trafiğine kapalı yayaların kullandığı bölgelerde sabah 7 ile akşam 20 saatleri arasında içimi kenevir tüketimi yasak olacak. 

Esrar reklamı ve sponsorluğu yasak olacak.

Gençlere yönelik farkındalık ve esrar tüketimini önlemeye yönelik bilgilendirme programları başlatılacak.

Geri Dön 08 Temmuz 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN