Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
27 Ekim 2022 Perşembe

Esrar yasallaşıyor

Almanya’da hükûmet, esrarın yasallaşması adına yapılacak yasal düzenlemeye ilişkin hazırlanan temel çerçeveyi kabul etti. Keyif amaçlı 20 ila 30 grama kadar esrar satın alınması serbest olacak.

Esrar yasallaşıyor

Almanya’da bakanlar kurulu esrarın yasallaşması üzerine görüştü. Görüşmede, keyif amaçlı 20 ila 30 gram esrar satın alınması ve bulundurulmasının serbest bırakılmasına dair hazırlanan yasanın temel çerçevesi kabul edildi. Bu çerçevede esrarın etken maddesi tetrahidrokanabinol yani THC artık narkotik olarak sınıflandırılmayacak.

Evde sınırlı ölçüde yetiştirilmesine izin verilirken, yetişkinler lisanslı mağazalardan veya eczanelerden esrar satın alabilecek.

Sağlık Bakanı Karl Lauterbach da bir süre öncesine kadar esrarın yasallaşmasına karşıyken bugün destekleyenler arasında. Tıp doktoru olduğunu hatırlatan Lauterbach, son yıllarda yaşanan gelişmelerden sonra esrar konusundaki tutumunun değiştiğini ifade etti. Lauterbach, esrarın artık Uyuşturucu Madde Kanununun bir parçası olmayacağını söyleyerek Almanya’daki üretimi çok sıkı bir şekilde lisanslamak ve düzenlemek istediklerini belirtti. Lauterbach son olarak Almanya’daki esrar yasasının diğer ülkelere örnek olacak nitelikte hazırlanacağının da garantisini verdi.

Geri Dön 27 Ekim 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN