Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
23 Nisan 2024 Salı

Esrar ihlallerine ağır para cezası

Esrar serbestliğinin ardından, kuralları ihlal edenlere büyük para cezaları kesilecek. İşte o cezalar...

Esrar ihlallerine ağır para cezası

Almanya'da esrarın yasallaşmasının ardından, özellikle esrar kullanımı ve taşıma kurallarını ihlal edenlere yönelik yaptırımlar sıkılaştırıldı. Bavyera başta olmak üzere, esrarın yasallaşmasına karşı çıkan eyaletler, kendi yasaklarını uygulamaya hazırlanıyor.

Esrar tükettikten sonra araç kullanmanın cezaları

Eyaletler, esrar tükettikten sonra araç kullanmanın cezalarını kendileri belirleyebiliyor. Ancak genel olarak Almanya'da sürücülere yönelik cezalar şu şekilde sıralanıyor:

İlk ihlalde: 500 avro para cezası, 2 ceza puanı ve 1 ay sürüş yasağı.

İkinci ihlalde: 1.000 avro para cezası, 2 ceza puanı ve 3 ay sürüş yasağı.

Üçüncü ihlalde: 1.500 avro para cezası, 2 ceza puanı ve 3 ay sürüş yasağı.

Sürücüler, ehliyetlerini geri alabilmek için tıbbi-psikolojik muayeneden (MPU) geçmeli ve araç kullanmaya uygun olduklarını kanıtlamalıdır. Araç kullanırken esrar tüketmek, ehliyet kaybının yanı sıra hapis cezası riskini de beraberinde getirebilir.

Kamusal alanlarda esrar kullanımı

Kamusal alanlarda esrar kullanımı ile ilgili kurallar da oldukça katı. Özellikle oyun alanları, okullar ve kreşler gibi çocukların bulunduğu yerlerde ve bu yerlerin görüş alanında esrar tüketmek büyük cezalara neden olabilir. İhlal durumunda 30 bin avroya kadar idari para cezası uygulanabilir.

Tren istasyonlarında esrar kullanımı yasaklandı

Alman demiryolu şirketi Deutsche Bahn, tren istasyonlarında esrar kullanımını yasakladığını açıkladı. Şirket, gelecek haftadan itibaren tüm istasyonlara bu yasağı duyuran uyarı levhaları yerleştirecek. 1 Haziran'dan itibaren ise bu yasağın aktif olarak uygulanmaya başlanacağı belirtildi. Sigara içilmesine izin verilen belirlenmiş alanlar dışında, istasyonlarda esrar kullanımı artık yasak olacak.

Geri Dön 23 Nisan 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN