Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
18 Mayıs 2024 Cumartesi

Esrar etkisinde trafiğe çıkmaya yeni cezalar geliyor

Trafik ışığı koalisyonu, esrar etkisinde trafiğe çıkanlar için kurallar getirilmesini talep etti.

Almanya'da, 1 Nisan'dan itibaren esrar (kannabis) kullanımı yasal hâle getirildi. Trafik ışığı koalisyonu, esrar etkisinde trafiğe çıkanlar için kurallar getirilmesini talep etti. Bu kurallar, esrarın trafikte kullanımı için, 0,2 promil tekabül eden 3,5 nanogram belirlendi.

Esrarın trafikte kullanımı için sınır, esrarın etkisi ve miktarı tarafından belirleniyor. Esrarın etkisine, miktarına ve türüne göre değişiyor. Esrarın etkisi, 12 saat sonra tekrar araç kullanmaya uygun olabileceği gibi, düzenli esrar kullanımının etkisi 3 gün kadar sürebilir.

Trafik ışığı, bu kuralların uygulanması için yeni cezalar getirmek istiyor. Esrarın trafikte kullanımı için cezalar, 500 ile 3 bin avro arasında olacak ve 1 ay boyunca ehliyete el konulabilecek. Esrar ve alkolü bir arada kullananlar ise 1.000 ile 5 bin avro arasında ceza alacak ve ehliyetlerine 1 ay boyunca el konulabilecek.

Geri Dön 18 Mayıs 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN