Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
29 Aralık 2023 Cuma

Eski SPD lideri: Göçmenleri entegre edemedik

SPD'nin önceki lideri Sigmar Gabriel, "Göçmenleri entegre etmekte birçok alanda başarısız olduk" dedi.

Almanya'nın eski Dışişleri Bakanı ve SPD'nin önceki lideri Sigmar Gabriel, Avrupa Parlamentosu (AP) seçimleri öncesinde Almanya'nın göç politikasında yeni bir yaklaşım benimsemesi gerektiğini ifade etti. Neuen Osnabrücker Zeitung (NOZ) gazetesine yaptığı açıklamada Gabriel, Avrupa'nın dış sınırlarını korumada ve göçmenleri topluma entegre etmede yaşanan zorluklara dikkat çekti.

Son PISA eğitim çalışmasının sonuçlarını bu durumun kanıtı olarak gösteren Gabriel, demokrat partilerin bu konuyu ciddi şekilde ele almakta tereddüt ettiklerini belirtti ve "İnsanlar kör değil. Bir yandan Avrupa'nın dış sınırlarını etkili bir şekilde koruyamadığımızı, diğer yandan da buraya gelen göçmenleri entegre etmekte birçok alanda başarısız olduğumuzu görüyor" diye konuştu. Gabriel, Almanya'daki birçok kişi için göç meselesinin, artan bir güvensizlik sembolü hâline geldiği kanaatinde.

Gabriel, bu yılın ilk 11 ayında Almanya'da yapılan sığınma başvurularının 305 binden fazla olduğunu ve bu rakamın bir önceki yıla göre yüzde 60'lık bir artışa işaret ettiğini vurguladı. Bu durumun, Almanya'nın göç politikasında değişiklik yapılmasının önemini ortaya koyduğunu ifade etti.

Geri Dön 29 Aralık 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN