Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da güvenlik endişesi: On binlerce holigan geliyor - 19 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
26 Ocak 2024 Cuma

Eski senatörden aşırı sağcılara yüklü bağış

Eski Berlin Maliye Senatörü Peter Kurth'un, aşırı sağcı gruba yüklü miktarda maddi destek verdiği ortaya çıktı.

Almanya'da, eski Berlin Maliye Senatörü Peter Kurth'un aşırı sağcı grup "Kimlikçi Hareket" ile daha önce bilinenin ötesinde bir bağlantısı olduğu ve bu gruba maddi destek sağladığı ortaya çıktı.

ARD televizyonunun haberine göre, 2019'da Kurth'un, Federal Anayasayı Koruma Dairesi tarafından aşırı sağcı olarak tanımlanan "Kimlikçi Hareket"e en az 120 bin avro yardımda bulunduğu belirlendi. Kurth'un yardım ettiği miktarın, aşırı sağcılar için buluşma noktası olarak hizmet veren mülkleri satın almak amacıyla "Schanze Eins UG & Co. KG" adlı şirkete transfer edildiği ifade edildi.

Kurth, geçen sonbahara kadar CDU üyesiydi ve aşırı sağcı Berlin Kardeşliği Derneği ‘Gothia'nın İhtiyar Heyeti’nin ilk başkanıydı. Bu dernekte birçok AfD yetkilisi de bulunuyor.

Geri Dön 26 Ocak 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN