Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
07 Ağustos 2023 Pazartesi

Eski BND başkanları: Sistem değiştirilmeli

BND'nin eski başkanları, kurum içinde tüm güvenlik yapısının değiştirilmesini talep etti. Başkanlar, ABD ve İngiltere'nin istihbarat sistemlerini işaret etti.

Eski BND başkanları: Sistem değiştirilmeli

Federal İstihbarat Servisi'nin (BND) eski başkanları Bild am Sonntag için kaleme aldıkları yazıda, kurumun içerisindeki tüm güvenlik yapısının değiştirilmesi çağrısında bulundu.

Eski BND başkanları, August Hanning ve Gerhard Schindler kaleme aldıkları yazıda, istihbarat servisinin siyaset tarafından kısıtlandığını vurguladı. Eski başkanlar, sistem içerisindeki "tüm güvenlik mimarisinin değiştirilmesi" ve her şeyin teste tabi tutulması çağrısında bulundu. Hanning ve Schindler, ABD ve İngiltere’deki yeni teknik istihbarat sistemlerine işaret ederek Almanya’nın da yenilenmeye ihtiyacı olduğunu vurguladı.

Eski başkanlar aynı zamanda BND’nin başkanlıktan, Savunma Bakanlığına devredilmesi çağrısında bulundu.

Hanning ve Schindler, istihbarat servisinin siyasetçiler ve mahkemeler tarafından yurttaşların haklarına bir tehdit olarak sunulduğunu ancak bu algının değişmesi gerektiğinin altını çizdi.

Geri Dön 07 Ağustos 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN