Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
02 Ağustos 2023 Çarşamba

Eski bakandan göçmenlere ‘haşere’ benzetmesi!

Eski Federal Ulaştırma Bakanı Peter Ramsauer, Almanya’ya çalışmak amacıyla gelen göçmenleri 'haşere' olarak nitelendirdi.

Eski bakandan göçmenlere ‘haşere’ benzetmesi!

Almanya’da göçmen tartışmaları sürerken; eski Ulaştırma Bakanı Peter Ramsauer'in göçmenler ilgili yaptığı açıklama tepki çekti. Hükûmetin Nitelikli İşçi Göçü Yasası’nı eleştiren Ramsauer, Çin’in eski lideri Deng Xiaoping’in sözlerine atıfta bulunarak, Almanya’ya çalışmak amacıyla gelen göçmenleri 'haşere' olarak nitelendirdi. 

Ramsauer, Mittelstand Digital dergisine verdiği röportajda; Almanya’daki mevcut doğum oranının düşüklüğüne dikkat çekti ve doğum oranının kalifiye işçi ihtiyacını karşılayamadığını söyledi.

“AfD, Merkel’in anıtını dikmeli”

Ramsauer, eski şansölye Angela Merkel’i de hedef alan açıklamalarda bulundu. “Mülteci politikası, nükleer enerjiden aşamalı olarak vazgeçilmesi, o zamanki Şansölye'nin en feci siyasi hatalarıydı. AfD’lilere ‘Merkel'in bir anıtını dikmeniz gerek’ demem sebepsiz değil, çünkü AfD parlamentodaki varlığını Angela Merkel'in politikalarına borçlu" diyen eski bakan, kendisinin mülteci politikası konusunda Macaristan Başbakanı Victor Orban ve Polonya ile aynı görüşe sahip olduğunu söyledi.

“Hiç bu kadar utanç verici yasalara tanık olmadım”

Ramsauer, “33 yıldır Alman Federal Meclisi üyesiyim. Siyasi makamlarımda hiç bu kadar utanç verici ve yıkıcı yasalara tanık olmadım” dedi. Birlik partilerini de cesur olmaya çağıran Ramsauer, “Net olun, sağ köşede konumlanmaktan korkmayın” dedi.

Geri Dön 02 Ağustos 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN