Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
29 Aralık 2023 Cuma

Esken: Merz'in CDU'su çok tehlikeli

SPD Eş Başkanı Saskia Esken, Friedrich Merz liderliğindeki ana muhalefet partisi CDU'yu 'tartışmalara insanları birbirine düşürecek şekilde liderlik etmekle' suçladı.

SPD Eş Başkanı Saskia Esken, ana muhalefet partisi CDU'yu ve onun lideri Friedrich Merz'i sert bir dille eleştirdi. Esken, Merz'in CDU'sunu, göç ve vatandaşlık parası (Bürgergeld) gibi konularda yürütülen tartışmalarda toplumu bölen bir yaklaşım benimsemekle suçladı.

Esken şu ifadeleri kullandı:

Merz'in CDU'su, göç veya vatandaşlık parası (Bürgergeld) hakkındaki tartışmalara, insanları birbirine düşürecek şekilde liderlik ediyor. Bu, siyasi kültür ve toplumsal uyum açısından son derece tehlikeli. CDU ve CSU'nun daha önce sadece AfD tarafından kullanılan terimleri tartışmaya dahil etmesi de aynı derecede tehlikeli.

Esken, Merz'in kullandığı bazı ifadeleri - 'sosyal turizm' ve 'küçük paşalar' - 'utanç verici' olarak tanımlayarak, bu tür dilsel imaların Almanya'nın sosyal bütünlüğü için zararlı olduğunu belirtti. SPD lideri, CDU'nun bu tür popülist yaklaşımları benimseyerek, siyasi kültürün önemli bir parçasını kaybettiğini savundu ve geçmişte hiçbir hükûmetin böyle bir kriz ortamında bu kadar popülist saldırıya maruz kalmadığını ifade etti.

Esken, bu eleştirilere rağmen, Birlik partileriyle iş birliği yapmaya hazır olduklarını belirtti ve yapıcı bir muhalefetle çalışmaya her zaman açık olduklarını dile getirdi.

Geri Dön 29 Aralık 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN