Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
05 Haziran 2023 Pazartesi

Eschede tren kazasının kurbanları 25'inci yılında anıldı

Federal Almanya Cumhuriyeti tarihinde, 101 kişinin öldüğü gelmiş geçmiş en büyük tren kazası, geçtiğimiz cumartesi günü Eschede'de kazanın 25. yıl dönümünde anıldı. 

Anmada kurbanların aileleri, demiryolları ve kamu temsilcileri yer aldı. Katılımcılar arasında Federal Ulaştırma Bakanı Volker Wissing’ de vardı. Wissing Kurbanların aileleri ve dostlarının acılarını yaşadığının altını çizdi.

Kurbanların ailelerinin sözcüsü olan Heinrich Löwen yaptığı konuşmada bu kazanın bir dönüm noktası olduğunu ve hayatlarının bu kazaya göre şekillendiğini söyledi. Löwen kazada eşini ve kızını kaybetmişti.

Dünyada gerçekleşmiş en büyük hızlı tren kazalarından biri olarak tarihe geçen Eschede kazası 3 Haziran 1998 tarihinde Münih - Hamburg rotasında gerçekleşti. Saatte 200 kilometre hızla giden trenin tekerleklerinde bulunan lastiklerinden birinin kopması sonucu tren raylardan çıktı. Kaza esnasında trende 300 kişi bulunuyordu. 101 kişi hayatını kaybederken 105 yolcu ağır yaralandı.

Geri Dön 05 Haziran 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN