Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
04 Mart 2023 Cumartesi

Erkekler kadınlardan daha çok kazanıyor

Almanya’da yapılan bir araştırma ülkedeki erkeklerin yıllık ortalama maaşlarının kadınlardan daha yüksek olduğunu ortaya koydu.

Kariyer portalı Stepstone ve Kununu’daki verilere göre, Almanya’da tam zamanlı çalışanların ortalama maaşlarının, yaşadıkları eyaletlere, cinsiyetlerine ve mezuniyet durumlarına göre değişiklik gösterdiği ortaya çıktı.

Buna göre, doğu eyaletlerinde tam zamanlı çalışanların yıllık ortalama maaşları 38 bin 670 avro, batı eyaletlerinde ise 45 bin 461 avro olarak kayda geçti. Verilere göre, erkekler ortalama 46 bin kazanırken, kadınlar 40 bin bandında maaş alıyor. 

Araştırmada, üniversite mezunlarının yıllık ortalama 58 bin 602 avro, lise ve dengi okullardan mezun olanların ise 41.509 avro kazandığı bilgisi de yer alırken en çok kazanan meslek gruplarının doktorlar, bankacılar, sigortacılar ve finansal danışmanlar olduğu belirtildi.

Geri Dön 04 Mart 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN