Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Şubat 2024 Perşembe

Erkekler AfD'ye, kadınlar Wagenknecht'e kayıyor

Almanya'da yapılan son anket; trafik ışığından kopan erkek seçmenin AfD'ye, kadın seçmenin ise Sahra Wagenknecht'in partisine kaydığını ortaya koydu.

Almanya'da yapılan bir ankete göre, siyasi tercihler cinsiyetlere göre farklılık gösteriyor. Bild gazetesi için INSA tarafından yapılan araştırma, erkeklerin hayal kırıklığına uğradıkları trafik ışığı hükûmetinden uzaklaşarak aşırı sağcı AfD'ye yönelirken, kadın seçmenlerin Sahra Wagenknecht İttifakı'na (BSW) kaydığını gösteriyor. AfD'nin toplam oy oranı yüzde 20 civarında iken, erkekler arasında bu oran yüzde 24'e çıkıyor. Kadınlar arasındaysa yüzde 17 ile daha düşük. AfD'nin kadınlara yönelik saldırgan propaganda ve feminizmi 'kansere' benzetmesi kadınların bu partiden uzak durmasında etkili oldu.

Öte yandan, Sahra Wagenknecht İttifakı'nın durumu tam tersi; tüm seçmenlerin yüzde 7,5'i BSW'ye destek verirken, kadınlar arasında bu oran yüzde 9, erkekler arasında ise yüzde 6. INSA Başkanı Hermann Binkert, AfD'nin kuruluşundan bu yana daha çok erkekler tarafından tercih edildiğini, Wagenknecht İttifakı'nın ise kadınlara daha yakın, merkez sol bir parti algısı yarattığını ifade etti.

AfD'li Krah: Gerçek erkekler sağcı olur

AfD içinde kadın oranının yüzde 19 olduğu, partinin Federal Meclis'teki sandalyelerinin yüzde 11,5'inin kadınlara ait olduğu belirtiliyor. AfD'nin Avrupa Parlamentosu adayı Maximilian Krah ise 'gerçek erkeklerin sağcı olduğu' ve Almanya'nın geleceğinin 'gerçek, cesur ve sağlıklı erkek ve kadınların çok sayıda çocuğa sahip olmasına' dayandığı yönündeki görüşlerini savunuyor.

Geri Dön 08 Şubat 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN