Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
18 Şubat 2023 Cumartesi

Entegrasyon kurslarına katılanların sayısı yarım milyonu aştı

Entagrasyon kursuna katılanların sayısı rekor kırdı. Federal Göç ve Mülteciler Dairesi Başkanı Hans Eckhard Sommer, iş gücü piyasasının canlanacağını söyledi.

Federal Göç ve Mülteciler Dairesi verilerine göre; geçtiğimiz yıl entegrasyon kurslarına katılanların sayısı yarım milyona kadar yükseldi. Daire Başkanı Hans Eckhard Sommer, Alman Basın Ajansı’na verdiği röportajda, rakamların 2021’e kıyasla sayının iki katına çıktığını bildirdi. Kurslardaki göçmenlerin en az 200 binin Ukraynalı olduğu ve çoğunluğun kadınlardan oluştuğu da doğrulandı.

Daire Başkanı Sommer, entegrasyon kurslarındaki artışla birlikte yaz aylarından itibaren iş gücü piyasalarının canlanacağına dikkat çekti. Ayrıca bu yıl mesleklere yönelik dil kurslarında önemli bir artış da bekleniyor. Federal Göç ve Mülteciler Dairesi, dil kurslarını desteklemek için her yıl yaklaşık bir milyar avro bütçe ayırıyor. 

Geri Dön 18 Şubat 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN