Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
09 Mart 2023 Perşembe

Enflasyonu fırsat bilen şirketler zam yaptı

Alman Ekonomi Araştırma Enstitüsü’ne (Ifo) göre, bazı şirketler yükselen enflasyonu fırsat bilerek satış fiyatlarını arttırdı.

Almanya’da yükselen enflasyon gündemdeki yerini koruyor. Bu kez de enflasyonu fırsat bilen şirketler olduğu ortaya çıktı. Ifo, şirketlerin yüksek enflasyonu fırsat bilerek satış fiyatlarını, alış fiyatlarına oranla çok fazla arttırdıklarını açıkladı. 

Ifo-Dresden Başkan Yardımcısı Joachim Ragnitz, özellikle perakende, konaklama, ulaşım ve inşaat sektörlerindeki şirketlerin bu durumdan en çok faydalandığına dikkat çekildi. Ragnitz, bu şirketlerin, enflasyondan kaynaklı artan maliyetlerini satış fiyatlarına gereğinden fazla yansıttığını ifade etti.

Aynı zamanda Ragnitz, hükûmetin tüm hane halkları lehine geniş çerçeveli yardımların yoksul hane halklarıyla sınırlandırarak enflasyonun düşürülmesine katkıda bulunabileceğini söyledi.

Geri Dön 09 Mart 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN