Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da tünelin ucunda ışık göründü - 20 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
30 Kasım 2022 Çarşamba

Enflasyonda zirve atlatıldı mı?

Enflasyonla ilgili bazı ekonomistler umutlu. Enflasyonda zirvenin atlatıldığı görüşünü savunan ekonomistler petrol fiyatlarındaki düşüşü işaret etti.

Berenberg Bankası baş ekonomisti Holger Schmieding, "Ufukta bir umut ışığı var. Şansımız varsa enflasyonda zirve arkamızda kaldı. Ancak kasım ayındaki düşüş sadece düşük petrol fiyatlarından dolayı" dedi.

Aralık ayında benzer bir tablo beklediğini belirten Schmieding, "Ocak ayından itibaren birçok tüketici elektrik için daha fazla ödeme yapmak zorunda kalacak. Bu durum enflasyon oranını biraz daha yukarı çekebilir. Ancak bundan sonra baskı önemli ölçüde azalacaktır" dedi. Ancak mart ayından itibaren Ukrayna işgali nedeniyle güçlü baz etkileri görüleceğini kaydetti.

ING Başekonomisti Carsten Brezeski ise enflasyonun halen büyük ölçüde enerji fiyatlarından kaynaklandığını belirterek, özellikle gaz ve elektrik fiyatlarının önümüzdeki aylarda artacağı tahmin edildiğini kaydetti. Brezeski, "Hala çok fazla enflasyonist baskı var. Bir miktar daha artış ihtimalini göz ardı etmiyorum" ifadelerini kullandı.

Geri Dön 30 Kasım 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN