Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
23 Şubat 2023 Perşembe

Enflasyon yüzde 8,7'ye yükseldi

Federal İstatistik Ofisi'nin verilerine göre, Almanya’da enflasyon ocak ayında yüzde 8,7’ye yükseldi.

Enflasyon yüzde 8,7'ye yükseldi

Almanya Federal İstatistik Ofisi Destatis'in ocak ayı verilerine göre, Almanya'da enflasyon bir önceki aya göre yüzde 0,6 artarak yıllık bazda yüzde 8,7'ye yükseldi.

Yıllık enflasyon, Kasım 2022'de yüzde 8,8; Aralık 2022’de yüzde 8,1 olarak açıklanmıştı.

Ocak ayında enerji fiyatları geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 23,1 yükselirken, gıda fiyatlarında artış yüzde 20,3 oldu. Ocak 2022'ye göre doğal gaz fiyatları yüzde 51,8, merkezi ısıtma (Fernwärme) fiyatları yüzde 26,0, yakacak odun fiyatları yüzde 49,6, mazot fiyatları yüzde 30,6 arttı.

Elektrik fiyatları, EEG ek ücretinin kaldırılması ve elektrikte tavan fiyat uygulamasına rağmen yüzde 25,7 arttı. Benzin ve dizel (motorin) ise yüzde 7 zamlandı.

Geri Dön 23 Şubat 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN