Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
14 Aralık 2022 Çarşamba

Enflasyon yüzde 10’a geriledi

Almanya’da kasım ayı enflasyonu bir önceki aya göre 0,4 puan gerileyerek yüzde 10’a indi.

Almanya’da ekim ayında yüzde 10,4 ile son 71 yılın en yüksek enflasyonu görülmüştü. Yıllık enflasyon kasım ayında yüzde 10’a geriledi.

Enerji ürünleri yıllık bazda yüzde 38,7 arttı. Hanehalkı enerjisi yüzde 53,2, doğalgazın fiyatı yüzde 112,2 ile iki kattan fazla arttı ve merkezi ısıtmanın fiyatı yüzde 36,6 oldu. Diğer enerji kaynaklarıyla ısıtma da daha pahalı hale geldi; yakacak odun, odun paleti veya diğer katı yakıt fiyatları geçen yılın aynı ayına göre yüzde 96,3 arttı, hafif kalorifer yakıtı fiyatları yüzde 55 daha yüksekti.

Elektrik yüzde 27,1 arttı. Tüketiciler yalnızca ev enerjisi için değil, aynı zamanda yakıt için de yüzde 14,6 daha fazla ödemek zorunda kaldı. Gıda fiyatlarında ise bir önceki yıla göre yüzde 21,1’lik bir artış kaydedildi. 

Geri Dön 14 Aralık 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN