Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına uyarısı: Kış geri geliyor - 15 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
29 Temmuz 2023 Cumartesi

Enflasyon temmuzda hız kesti

Almanya'da temmuz ayında yıllık enflasyon yüzde 6,2 olarak ölçüldü.

Almanya Federal İstatistik Ofisi (Destatis), temmuz ayı öncü verilerini açıklayarak Tüketici Fiyat Endeksi'nin (TÜFE) yıllık bazda beklentilere uygun bir şekilde yüzde 6,2 arttığını duyurdu. Bir önceki ayda enflasyon yıllık bazda yüzde 6,4 seviyesindeydi.

Temmuz ayında Almanya'da aylık enflasyon yüzde 0,3 olarak ölçüldü. Ayrıca çekirdek enflasyon, temmuzda yıllık bazda yüzde 5,5'e gerileyerek bir önceki aydaki yüzde 5,8 seviyesinden düşüş kaydetti.

Almanya İstatistik Ofisi'nin açıklamasına göre, ülkede temmuz ayında gıda fiyatları yıllık bazda yüzde 11 arttı. Bir önceki ayda gıda fiyatlarındaki yıllık artış oranı yüzde 13,7 olarak kaydedilmişti.

Geri Dön 29 Temmuz 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN