Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
09 Kasım 2023 Perşembe

Enflasyon son 2 yılın en düşük seviyesinde

Almanya'da enflasyon, ekim ayında yüzde 3,8'e gerileyerek 2021 yılının ağustos ayından beri en düşük seviyesine ulaştı.

Almanya Federal İstatistik Ofisi (Destatis), ekim ayı enflasyon verilerini açıkladı. Buna göre, yıllık enflasyon yüzde 3,8'e geriledi. Bu, Ağustos 2021'den bu yana en düşük enflasyon oranı. Destatis Başkanı Ruth Brand, enflasyonun orta ve uzun vadede yüksek seyrini sürdüreceğini belirterek, "Özellikle uzun savaş ve kriz döneminde gıda ve enerji fiyatlarındaki artışlar tüketiciler tarafından hissedilmeye devam ediyor" dedi.

Enflasyonda düşüş, enerji fiyatlarındaki düşüşün etkisiyle gerçekleşti. Enerji fiyatları hariç tutulduğunda, yıllık enflasyon yüzde 4,5 oldu. AB uyumlu TÜFE ise ekimde aylık bazda yüzde 0,2 gerilerken, yıllık bazda yüzde 3 yükseldi.

Diğer taraftan, Avrupa İstatistik Ofisi (Eurostat) verilerine göre, AB ülkeleri arasında eylülde bir önceki aya oranla perakende satışlarda en fazla düşüş yüzde 2 ile Slovakya'da, yüzde 1,1 ile İsveç'te, yüzde 0,8 ile Almanya ve Hollanda'da belirlendi.

Geri Dön 09 Kasım 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN