Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Alman vatandaşlığında rekor: Çifte için geri sayım - 28 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Enflasyon sabit kaldı

Almanya'da mart ayında Nisan 2021'den bu yana en düşük seviyeye gerileyen yıllık enflasyon oranı, Nisan 2024'te de yüzde 2,2 olarak sabit kaldı.

Almanya Federal İstatistik Ofisi (Destatis) tarafından 29 Nisan'da açıklanan öncü veriler bu durumu teyit etti. Ayrıca, AB uyumlu Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) Nisan ayında aylık bazda yüzde 0,6 ve yıllık bazda yüzde 2,4 artış gösterdi.

Nisan ayında aylık enflasyon oranı yüzde 0,5 olarak kaydedildi. Enerji fiyatları hariç tutulduğunda, yıllık enflasyon oranı yüzde 2,6 olarak hesaplandı. Destatis Başkanı Ruth Brand, verileri değerlendirirken, "Enflasyon oranı yılın başından beri yüzde 3'ün altında. Özellikle enerji ve gıda fiyatları Ocak 2024'ten bu yana enflasyon oranı üzerinde düşürücü bir etki oluşturuyor. Ancak, gıda ve enerji hariç tüketici fiyat endeksindeki değişim olarak ölçülen çekirdek enflasyon, yılın başından bu yana genel enflasyondan daha yüksek seyrediyor" ifadelerini kullandı.

Geri Dön 15 Mayıs 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN