Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
22 Kasım 2022 Salı

Enflasyon bir süre daha yüksek kalacak

Almanya’da çift hanelere yükselen enflasyonun bir süre daha bu seviyelerde kalacağı ifade edildi.

Ekonomik Kalkınma Değerlendirme Konseyi Başkanı Prof. Monika Schnitzer, enflasyonun 2023’te de yüksek kalmaya devam edeceğini söyledi. Prof. Schnitzer, BILD’e verdiği demeçte “Enerji fiyatlarındaki artış artık faturalara da yansıyacak, etkileri hissedilecek. En geç 2 yıl içinde fiyatlar yeniden düşmeye başlayacak ancak Ukrayna Savaşı’ndan önceki seviyeye inmesi mümkün değil” diye konuştu. Nükleer santrallerin çalışma sürelerinin uzatılmasının enerji piyasalarını rahatlatacağını söyleyen ekonomist, “Elektrik fiyatlarında yüzde 12’ye varan düşüşler yaşanabilir” dedi. 

Doğalgazda fiyat freni uygulamasını adil bulmadığını ifade eden Schnitzer, “Devlet desteğine ihtiyacı olmayan yüksek gelirliler de bu yardımlardan faydalanıyor. Üst gelir gruplarını kapsayacak ek vergilerle boşa harcanan kaynaklar geri alınabilir” diye konuştu.  

Bürgergeld konusunda da değerlendirmelerde bulunan Schnitzer, “Sistemden faydalanmalaya çalışan insanlar hep vardı. Ancak sosyal yardımlara ihtiyacı olup çalışmaya gönüllü kişilerin de varlığı göz ardı edilmemeli” şeklinde konuştu. 

Geri Dön 22 Kasım 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN