Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
02 Mart 2023 Perşembe

Enerjide tavan fiyat uygulamasına Sol Parti’den tepki

Sol Parti, Almanya’da yürürlüğe giren tavan fiyat uygulamasını ‘fiyasko’ olarak nitelendirdi.

Almanya’da hanelerin, küçük ve orta ölçekli şirketlerin ortalama tüketiminin yüzde 80'i doğal gazda kilovatsaat başına 12 sent, elektrikte birim başına 40 sent, bölgesel ısıtmada ise kilovat saat başına 9,5 sent ile sınırlandığı ‘enerjide tavan fiyat uygulaması’ 1 Mart 2023 itibarıyla yürürlüğe girdi. 

Ocak ve şubat ayları için de geçerli olmak üzere geriye dönük hesaplanacak olan uygulamaya Sol Parti’den ise ‘fiyasko’ tepkisi geldi. RND’ye konuşan Sol Partili Tobias Bank, “Toptan satış fiyatları göz önünde bulundurularak, birim fiyatlar elektrikte 30 sent, doğal gazda ise en fazla 8 sent olarak belirlenmeliydi. Özel hanelerin tüketimlerinin tamamına teşvik verilmeliydi” diye konuştu. 

Sosyal adaletsizliğe de dikkat çeken Bank, ‘milyonerlerin de tavan fiyat uygulamasından faydalanmasının bir haksızlık’ olduğunu söyledi. 

Geri Dön 02 Mart 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN