Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına ve saldırı alarmı: 2 tutuklama - 18 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
11 Ağustos 2023 Cuma

Enerji yoğun şirketlere 6,5 milyar avro kamu desteği

AB Komisyonu, Almanya'daki şirketlerin daha esnek emisyon kurallarına sahip ülkelere üretim taşıma riskini azaltmak amacıyla oluşturulan kamu destek programını onayladı. Enerji yoğun şirketlere 6,5 milyar avro kaynak sağlanacak.

Yapılan açıklamada, plan kapsamında enerji yoğun şirketlere karbon kaçağı riskini ele almak için 6,5 milyar avro kaynak sağlanacağı belirtildi. Bu kaynak, Almanya'da yüksek yakıt fiyatlarından kaynaklanan emisyon ticaret sistemine (ETS) dayalı maliyetlerin bir kısmını karşılamayı amaçlıyor.

Açıklamada, belirlenen kriterlere uygun şirketlerin önceki yıl ETS kaynaklı maliyetlerinin yüzde 65 ile 95'inin geri ödeneceği vurgulandı. Bu kaynağın en az yarısının, şirketlerin enerji verimliliğini artırmaya ve üretimi karbonsuzlaştırmaya yönelik amaç ve hedeflere yönlendirilmesi gerektiği ifade edildi.

Karbon kaçağı veya sızıntısı, katı iklim politikaları uygulayan bir ülkedeki şirketlerin daha az sıkı emisyon kurallarına sahip bölgelere üretimlerini kaydırarak yüksek emisyon salmasını ifade eder. AB Komisyonu, üye ülkelerin kamu desteklemelerini nasıl sağlayacaklarını belirleme yetkisine sahiptir. Bu tür desteklemeler sadece rekabete zarar vermeden ve kamu yararına uygun durumlarda kullanılabilir.

Geri Dön 11 Ağustos 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN