Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına ve saldırı alarmı: 2 tutuklama - 18 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
07 Kasım 2023 Salı

Enerji tüketiminde rekor düşüş

Almanya'da 2023 yılında enerji tüketimi, ekonomik kriz ve hava koşulları nedeniyle rekor seviyeye düştü.

Enerji Dengeleri Çalışma Grubu'nun (AGEB) hesaplamalarına göre, Almanya'nın 2023 yılındaki toplam enerji tüketimi, bir önceki yıla göre yüzde 9,1 azaldı. Bu, 1973 petrol krizinden bu yana kaydedilen en büyük düşüş oldu.

AGEB'in açıklamasına göre, tüketimdeki düşüşün başlıca nedeni, ekonomik krizin etkisiyle sanayi üretiminde yaşanan düşüş oldu. Özellikle enerji yoğun sanayilerde üretimde düşüşler kaydedildi ve bu düşüşlerin enerji tüketimi üzerinde gözle görülür bir etkisi oldu.

Havaların geçen yıla göre daha sıcak olması da tüketimi azaltıcı etki yaptı. AGEB'in hesaplamalarına göre tüketimdeki toplam yüzdesel azalmanın yaklaşık beşte biri hava koşullarından kaynaklandı.

Geri Dön 07 Kasım 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN