Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Haziran 2023 Perşembe

Enerji şirketleri uyardı

Almanya'da enerji şirketleri, yakın gelecekte elektrik kıtlığı yaşanacağı konusunda alarm veriyor.

RWE'nin Başkanı Markus Krebber, Almanya'nın enerji ihtiyacını karşılamak için yeterli kaynağa sahip olmadığına dikkat çekerek, orta vadede elektrik kesintilerinin kaçınılmaz olduğunu belirtti. Krebber, bu durumda şirketlerin ve istihdamın başka ülkelere kayabileceğini ve Almanya'nın refahının güçlü bir sanayiye dayandığını vurguladı, "Enerji arzındaki kıtlık yüksek fiyatlarla sonuçlanacak ve bu da Almanya'nın sanayi rekabet gücünü tehlikeye atacak" şeklinde konuştu. Krebber, 'yeşil enerjilere büyük yatırımlar' çağrısında bulunarak uzun vadede teşviklerle desteklenen güvenilir bir çerçeve oluşturulması gerektiğini ifade etti.

Kullmann: Enerji için en yüksek fiyatlar Almanya'da ödeniyor

Evonik Kimya Grubunun CEO'su Christian Kullmann da Almanya'daki enerji politikasını 'felaket' olarak nitelendirdi ve elektrik ile enerji için dünyanın en yüksek fiyatlarının Almanya'da ödendiğine dikkat çekti. Kullmann, endüstriden bağımsız olarak gelecekte dökme mal üretiminin yapılamayacağı konusunda uyarıda bulundu. Kullmann ayrıca, bu endüstrilere yakın bir zamanda veda edileceğini savundu.

Fiyatlar daha da yükselebilir

Enerji uzmanı Roland Farnung da benzer endişeleri dile getirerek, federal hükûmetin enerji politikasının toplumun kalbine yönelik bir operasyon olduğunu, Alman şirketleri ve istihdam için önemli riskler taşıdığını söyledi. Farnung, mevcut enerji politikasının sürdürülmesi durumunda gelecekte çok daha yüksek elektrik fiyatlarıyla karşı karşıya kalınacağı uyarısında bulundu.

Endüstri yurt dışına kayabilir

Alman Sendikalar Birliği (DGB) Başkanı Yasmin Fahimi ise Alman endüstrisinin yurt dışına kayabileceği uyarısında bulunarak, endüstriyel elektrik fiyatının sübvansiyonlar aracılığıyla belirgin şekilde düşürülmesi gerektiğini vurguladı. Fahimi, rekabetçi enerji fiyatlarıyla birlikte yüksek kaliteli Alman şirketlerinin orta ve uzun vadede Çin gibi ülkelerle rekabet edebileceğini belirtti.

Geri Dön 08 Haziran 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN