Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
27 Eylül 2022 Salı

Enerji krizinde ‘iç güvenlik tehlikesi’ endişesi

Almanya'da Federal Kriminal Dairesi (BKA), artan enerji ve gıda fiyatları nedeniyle ‘iç güvenliği bozacak’ toplumsal olayların körüklenebileceğine dikkat çekti.

BKA’dan yapılan açıklamada, ekonomik durumun yanısıra koronavirüs salgınına da işaret edildi. Yeni koronavirüs önlemleri ve artan vakalar nedeniyle de protestolar yaşanabileceğine dikkat çekildi. BKA, ‘sıcak bir protesto kışı’ beklediklerini söyledi.

Tagesspiegel gazetesinin haberine göre, koronavirüs protestolarına benzer bir durumun yaşanmasından endişe ediliyor. BKA'nın kurum içi yazışmalarında artan enerji ve gıda fiyatlarının toplumsal olayları körükleyebileceği buna göre önlemler alınması istendiği belirtildi. Federal Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock de enerji kıtlığı nedeniyle halk ayaklanmaları konusunda uyarmıştı.

Federal hükümetin yıllık raporuna göre, vatandaşların memnuniyetsizliği artıyor. Doğu Almanya’da sadece yüzde 31’i mevcut durumundan memnunken, bu oran Batı Almanya’da yüzde 44’e çıkıyor.

Geri Dön 27 Eylül 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN