Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
05 Ekim 2022 Çarşamba

Enerji krizi üniversiteleri de vurdu

Enerji krizi nedeniyle maliyetleri katlanan üniversiteler çözüm için yollar arıyor. Goethe Üniversitesi, enerji krizinin devamı durumunda hafta içi belirli günlerde ders yapılabileceğini ve Noel tatilinin uzatılabileceğini duyurdu.

Katlanarak artan enerji maliyetleri üniversiteleri de etkiliyor. Berlin Teknik Üniversitesi elektrik ve doğal gaz maliyetlerinin bu yıl 2 katına, gelecek yıl da 5 katına kadar çıkabileceğini bildirdi. Goethe Üniversitesi de enerji kıtlığının tırmanması durumunda hafta içi belirli günlerde ders yapılabileceğini, Noel tatilinin uzatılabileceğini duyurdu. Birçok üniversite ve yüksek okulda salgın döneminde olduğu gibi uzaktan eğitimi artırmayı, kütüphanelerin çalışma saatlerini azaltmayı planlıyor. Eğitimciler pandemi döneminde olduğu gibi kaygılı. Yapılan değerlendirmelerde “Öğrenciler krizin yükünü yeniden üstlenmek zorunda kalabilir” görüşü paylaşıldı.

Federal Ağ Ajansı, kışın yaşanabilecek bir enerji kıtlığında okullarda ve üniversitelerde kısıntı olmayacağının sözünü vermişti. Ancak acil bir durumda üniversitelerde eğitime devam edilip edilmeyeceği henüz belli değil.

Geri Dön 05 Ekim 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN