Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
12 Ekim 2022 Çarşamba

Enerji Komisyonu önerilerine eleştiri

Doğalgaz ve Isı Uzman Komisyonu’nun önceki gün hükûmete sunduğu ilk önerilere muhalefet ve sosyal yardım derneklerinden eleştiriler geldi.

Sol Partili Amira Mohamed Ali, önerileri hayal kırıklığı olarak değerlendirdi, RND’ye konuştu. Ali, “Tavan fiyat uygulamasını gelecek yılın mart ayında başlatmak hepimiz için çok geç olabilir. Almanya’da yaşayan milyonlarca insanın önerilere değil doğrudan yardıma ihtiyacı var” diye konuştu. 

Kömür ve nükleer çağrısı

CDU parlamento grup lideri ve enerji politikacısı Jens Spahn da Aralık ayında verilmesi önerilen tek seferlik ödemeyi acil bir çözüm olarak değerlendirdi. Spahn, RND'ye verdiği demeçte, “Önerilerde tasarrufu teşvik etmek için hiçbir fikir yok. Enerji fiyatlarında sürdürülebilir bir rahatlamayı ancak arzı genişleterek yapabiliriz. Kömür ve nükleer santrallere yeniden geri dönmek zorundayız” dedi.

“Asgari bir çözüm”

Federal Tüketiciler Birliği, önerileri asgari bir çözüm olarak nitelendirdi. RND’ye yapılan açıklamada, “Tek seferlik yardımlar, hızlı ve bürokratik yükler olmadan verilebilecek. Ancak bu tüm gelir gruplarını kapsayan tavan fiyat uygulaması sosyal açıdan adaletsiz. Yardımlar yüksek gelirlileri destekleyerek, tüketimi artırabilir” dendi.

Alman Refah Eşitliği Derneği Başkanı Ulrich Schneider da hükûmete karşı protesto çağrısı yaptı. Schneider, “Yoksul insanların, tek seferlik ödemelere değil, doğrudan yardımlara ihtiyacı var” dedi.

Enerji Tüketicileri Birliği de tek seferlik ödemeleri hayal kırıklığı olarak değerlendirdi. Tavan fiyat uygulamasının daha erken başlaması talep edildi.

Belediye hizmetleri veren şirketler ise önerileri olumlu karşıladı. Şirketlerden yapılan açıklamada, “Hem vatandaş hem de endüstri uygulamalardan fayda sağlayacaktır” denildi. 

Geri Dön 12 Ekim 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN