Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
21 Aralık 2023 Perşembe

En ucuz benzin Berlin'de, en pahalısı Hessen'de

ADAC verilerine göre Almanya'da en ucuz benzin Berlin'de, en pahalı benzinse Hessen'de satılıyor. Eyaletler arasında litre başına 8 sent oynuyor.

En ucuz benzin Berlin'de, en pahalısı Hessen'de

Aralık ayında Almanya'nın farklı bölgelerinde benzin ve dizel fiyatlarında büyük farklılıklar görülüyor. Özellikle başkent Berlin'de benzin fiyatları düşükken, dizel fiyatları yüksek seyrediyor. ADAC verilerine göre, Berlinli sürücüler litre başına Super E10 türü benzin için ortalama 1.65 avro ödüyorlar.

En pahalı benzin Hessen'de

Diğer yandan, Hessen eyaletindeki sürücüler benzin için (Super E10) litre başına 1,73 avro ödeyerek, Almanya'da en pahalı benzini kullanmak durumunda kalıyorlar. Bu, Berlin'deki fiyattan 8 sent daha fazla.

En ucuz dizel Rheinland-Pfalz'da

Dizel fiyatlarına bakıldığında ise, aralık ayında en ucuz dizel Rheinland-Pfalz eyaletinde satılıyor. Burada dizelin litre fiyatı ortalama 1.648 avro olarak belirlendi. Rheinland-Pfalz'ı sırasıyla Berlin (1.691 avro) ve Brandenburg (1.698 avro) izliyor.

Almanya genelinde eyaletler arasında dizel fiyat farkı ise ortalama 5 sent düzeyinde. Bu durum, benzin fiyatlarındaki bölgesel farklılıklarla kıyaslandığında daha az bir fark oluşturuyor.

Geri Dön 21 Aralık 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN