Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
13 Aralık 2023 Çarşamba

En sevilmeyen siyasetçi Nancy Faeser

Yapılan son ankete göre, SPD'li Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser Almanya'nın en sevilmeyen siyasetçisi oldu.

En sevilmeyen siyasetçi Nancy Faeser

Almanya'da Bild gazetesi adına INSA araştırma şirketi tarafından yapılan ankete katılanların yüzde 33'ü Faeser'i 'sevilmeyen' olarak değerlendirdi. Bu oran, Faeser'in popülaritesinin önceki aya göre yüzde 8 düştüğü anlamına geliyor.

Faeser'in ardından, SPD'li Başbakan Olaf Scholz yüzde 31, FDP'li Maliye Bakanı Christian Lindner yüzde 30, Yeşiller Partili Ekonomi Bakanı Robert Habeck yüzde 29 ve Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock yüzde 28 ile en sevilmeyen siyasetçiler arasında yer aldı.

SPD'li Savunma Bakanı Boris Pistorius ise yüzde 64 ile Almanya'nın en sevilen siyasetçisi oldu. Bavyera Başbakanı ve CSU lideri Markus Söder ise yüzde 62 ile ikinci sırada yer aldı.

Ankete göre, bu pazar federal seçim olsa, SPD yüzde 16, Yeşiller Partisi yüzde 12,5 ve FDP yüzde 6 oy alacak. İlk sırada yine CDU/CSU yüzde 30 ve aşırı sağcı AfD yüzde 22,5 ile yer alacak.

Geri Dön 13 Aralık 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN